пятница, 7 октября 2011 г.

Експерт: тарифи на житлово-комунальні послуги завищені


«Головна причина – у великих втратах в тепломережах, низькому коефіцієнті корисної дії котлів та іншого обладнання, а також бажанні комунальних організацій списати всі планові і позапланові витрати на споживачів», – заявив експерт з енергетичних питань, голова громадської організації «Комітет енергетичної незалежності України» Іван Надєїн.

«Лише кожна друга гривня, виплачена за житлово-комунальні послуги, гасить витрати за реально надані тепло, гарячу воду і т.д. Всі інші нарахування – або безгосподарність, або корупція. Саме з цієї причини складові тарифу до цих пір знаходяться під грифом секретності. Що саме входить в нього, невідомо, хоча ще в квітні Микола Азаров вимагав розкрити цю інформацію», – підкреслив Іван Надєїн.
За словами експерта, вітчизняна система житлово-комунального господарства відчайдушно опирається нововведенням.
«Всі ми пам’ятаємо, як весною була оприлюднена інформація, що в Сумах за підсумками перевірки був звільнений керівник обласного управління ЖКГ за завищення тарифів – використання застарілих норм споживання, внесення в структуру тарифу рекламних та консалтингових послуг, завищеної вартості оренди автотранспорту і т.д. Але чомусь новин з інших регіонів ми не почули, хоча, впевнений, ця практика працює по всій Україні», – говорить голова «Комітету енергетичної незалежності України».
Змінити ситуацію можна буде лише в тому випадку, коли ринок ЖКГ буде виведений з тіні.

«Реформа ЖКГ не відбудеться до тих пір, поки не буде створена система моніторингу і обліку споживання енергоресурсів. Коли можна буде чітко простежити, які послуги і в якому об’ємі отримує споживач, скільки енергоресурсів витрачено на одну гігакалорію тепла, тоді і розпочнеться процес модернізації, а також створення нормальних ринкових умов в галузі. Основна причина – це застарілі норми споживання, розрахункові показники, і поки не будемо бачити реальних об’ємів споживання, буде продовжуватися корупція. Є законодавчі ініціативи, які вирішують цю проблему, але вони «тонуть» в кабінетах чиновників, це очевидно», – відзначив Іван Надєїн.

Втілення такої системи дозволить якщо не понизити, то, як мінімум, не підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги.

«40-50% націнки – це величезна інвестиційна складова, яка дозволить в стислі терміни провести реформу ЖКГ. І сьогодні ці гроші є, просто вони йдуть в чиїсь кишені», – резюмував Іван Надєїн.

Комментариев нет:

Отправить комментарий