четверг, 22 сентября 2011 г.

Держбюджет 2012: кошти на енергоефективність майже відсутні...

«Заяви про урядовий курс на енергоефективність та енергозбереження не знайшли своє підтвердження в проекті Державного бюджету на 2012 рік. В документі майже відсутні кошти на енергоефективні проекти, зменшено фінансування і Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, і Держенергоефективності. Судячи з усього, чиновники не розуміють, що за 1-1,5 млрд. грн., не створюючи умов для приватних інвесторів, розмови про модернізацію і зменшення споживання енергоносіїв так і залишаться розмовами», – заявив під час акції протесту під стінами Верховної Ради України голова Комітету енергетичної незалежності Іван Надєїн.
«В проекті Державного бюджету на 2012 рік фінансування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України в порівнянні з минулим роком зменшено з 1,3 млрд. грн. до 1 млрд. 60 млн. грн. Зменшився бюджет і Держенергоефективності. В 2012 році він складе 531,6 млн. грн. Це не ті інвестиції, які потрібні Україні на сьогоднішньому етапі», – повідомив голова Комітету енергетичної незалежності України.
Іван Надєїн нагадує: фінансування Державної програми енергоефетивності на 2010-2015 рік передбачає суму в 205 млрд. грн., частина з яких – державні кошти.
«Проте ми не бачимо, щоб ця програма належним чином фінансувалася. По суті, вона провалена. І навіть, якщо в 2013-2014 рр. щось зміниться, регіони просто не встигнуть освоїти ці кошти і провести необхідні заходи», – відзначив експерт.
Для того, щоб звернути увагу депутатів на проблеми енергоефективності, Комітет енергетичної незалежності сьогодні під стінами Верховної Ради України провів акцію, під час якої закликав збільшити фінансування відповідних програм.
«Мова йде про те, щоб щорічно 10-15 млрд. грн. виділялося і під відповідним контролем вирачалося на енергоефективність. Крім того, в галузі мають бути створені умови для приходу приватних інвесторів, які б за власні кошти модернізувати котельні, мережі, переводили їх на місцеві види палива і т.д. Проте, про яких інвесторів можна говорити, якщо за декілька тижнів перед опалювальним сезоном невідомо, які будуть тарифи і як вони будуть розраховуватися. Тому наша акція – це бажання привернути увагу на величезні проблеми в енергетичній сфері України», – резюмував Іван Надєїн.

Комментариев нет:

Отправить комментарий