пятница, 10 июня 2011 г.

Законодавчі бар'єри на ринку вітроенергетики


У необхідності зміни так званої „місцевої” або „національної складової” до 15% на період не раніше 2015 року переконаний голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков. Наприкінці травня 2011 року він направив відповідне прохання у зверненні до голови Національної комісії регулювання енергетики України Сергія Тітенка. Очікується, що саме регулятор ініціюватиме відповідні зміни до закону „Про електроенергетику”.

Справа в тому, що відповідно до законодавства про „зелений” тариф (ст. 17-1 Закону „Про електроенергетику”) питома вага сировини, матеріалів, основних фондів, робіт та послуг українського походження у вартості будівництва відповідного об’єкта електроенергетики, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, повинна з 1 січня 2012 року становити не менше 30 %, а з 1 січня 2014 року – 50%. Додаткову умову висунуто для сонячної енергетики: з 1 січня 2011 року „зелений” тариф можуть отримувати лише ті об’єкти, які використовують модулі, у вартості виробництва яких питома вага матеріалів та сировини українського походження становить не менше 30%. Більше того, сьогодні взагалі відсутній порядок розрахунку так званої української складової. Цим держава фактично закриває ринок вітрової та сонячної енергетики для іноземних виробників не лише сировини, але й устаткування.

Голова УВЕА аргументує це у своєму листі тим, що на даний момент в Україні не існує національного виробництва сучасних вітротурбін мегаватного класу, яке здатне задовольнити попит вітроенергетичного сектору, що розвивається. „Положення, яке відображене в даному законодавчому документі, сьогодні не тільки нездійсненне, але й ставить під загрозу зриву всі інвестиційні проекти в галузі відновлювальної енергетики в Україні”, – зазначає Андрій Конеченков.

Натомість, відсоткове зменшення ставки „місцевої складової” вдвічі та перенесення її на декілька років вперед дозволить, на його переконання, прискорити розвиток українського вітроенергетичного сектору. У свою чергу, це значно скоротить імпорт природного газу й стане стимулом для створення належної бази для розвитку конкурентоспроможного українського ринку виробництва вітротурбін.За матеріалами UA-Energy.org 
Автор: Ірина Петренко
2011-06-10

Комментариев нет:

Отправить комментарий